direct naar inhoud van Artikel 19 Algemene wijzigingsregels
Plan: Nieuw-Mathenesse
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0606.BP0024-0002

Artikel 19 Algemene wijzigingsregels

19.1 Algemene wijzigingsregel

Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen voor het in geringe mate, doch met niet meer dan 10,0 meter, afwijken van een bestemmingsgrens of van het profiel van een weg, voor zover dit noodzakelijk is om het plan aan de bij uitmeting blijkende werkelijke toestand van het terrein aan te passen.

19.2 Wro-zone - wijzigingsgebied 1
  • a. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de bestemmingen van de gronden ter plaatse van de aanduiding ‘Wro-zone - wijzigingsgebied 1’ te wijzigen ten behoeve van de realisering van de volgende functies:
    • 1. bedrijfsactiviteiten uit ten hoogste categorie 3.2 van de Staat van milieubelastende activiteiten 'bedrijventerrein';
    • 2. cultuur en ontspanning;
    • 3. dienstverlening;
    • 4. groen;
    • 5. horeca 1;
    • 6. maatschappelijke voorzieningen;
    • 7. dagrecreatie;
    • 8. sport;
    • 9. verkeer - verblijfsgebied.
  • b. Burgemeester en wethouders kunnen het bestemmingsplan wijzigen, als bedoeld in lid 19.2, onder a, met dien verstande dat:
    • 1. de bouwhoogte van gebouwen mag niet meer mag bedragen dan 12,0 meter;
    • 2. het verkeer veilig en adequaat kan worden afgewikkeld op het omliggende wegennet;
    • 3. toepassing van de wijzigingsbevoegdheid mag niet leiden tot een relevante toename van het groepsrisico binnen de toepasselijke invloedsgebieden;
    • 4. het groepsrisico binnen de toepasselijke invloedsgebieden wordt verantwoord;
    • 5. omliggende bedrijven niet onevenredig in hun bedrijfsvoering mogen worden geschaad;
    • 6. geluidgevoelige objecten niet zijn toegestaan, tenzij de geluidsbelasting op de gevels voldoet aan de voorkeursgrenswaarde uit de Wet geluidhinder dan wel een uiterlijk ten tijde van het wijzigingsbesluit verleende hogere grenswaarde;
    • 7. geluidzoneringsplichtige bedrijven zijn niet toegestaan;
    • 8. wordt voorzien in voldoende parkeergelegenheid;
    • 9. aangetoond wordt dat de bodem geschikt is voor de beoogde functie(s).
19.3 Wro-zone - wijzigingsgebied 2
  • a. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de bestemming van de gronden ter plaatse van de aanduiding 'Wro-zone - wijzigingsgebied 2' te wijzigen ten behoeve van distilleerderijen en likeurstokerijen met SBI-code 110101, de vervaardiging van ethylalcohol door gisting met SBI-code 110102 en mouterijen met SBI-code 1106 uit ten hoogste categorie 4.2, als bedoeld in de als bijlage opgenomen Staat van milieubelastende activiteiten 'gezoneerd industrieterrein',
  • b. Indien gebruik wordt gemaakt van de onder a genoemde wijzigingsbevoegdheid en sprake is van een 'risicovolle inrichting:' dient de bij de risicovolle inrichting behorende PR 10-6-contour binnen het bouwperceel van de risicovolle inrichting te zijn gelegen of op gronden met de bestemming 'Verkeer', 'Verkeer - Verblijfsgebied', 'Groen' en/of 'Water' en dient de wijziging van het bestemmingsplan gepaard gaat met een verantwoording van het groepsrisico.
  • c. Indien gebruik wordt gemaakt van de onder a genoemde wijzigingsbevoegdheid mag over maxmaal 10% van het bouwperceel de bouwhoogte worden verhoogd tot een hoogte van 45,0 meter, mits dit geen afbreuk doet aan de gebruiksmogelijkheden van de naastgelegen percelen.
  • d. De bestemming kan slechts worden gewijzigd ten behoeve van de vervaardiging van ethylalcohol door gisting met SBI-code 110102 indien het bestemmingsplan tevens zodanig wordt gewijzigd dat de aanduiding 'specifiek vorm van bedrijf - 4' als genoemd in artikel 3.1, onder g komt te vervallen.